Çocuğum Yazılım ve Kodlamayı Nasıl Öğrenebilir? – Yazılım Kids Akademi

Çocuğum Yazılım ve Kodlamayı Nasıl Öğrenebilir?

Çocuğum yazılım ve kodlamayı nasıl öğrenebilir sorusu, hiç şüphesiz ki birçok ebeveyn tarafından sorulmaktadır. Çünkü dünyamız, gün geçtikçe gelişen ve dijitalleşen bir yerdir. Elbette ki böylesine bir yerde, insanların buna ayak uydurması icab eder. Ve yine özellikle yeni yetişen bireyler, ki bunlar çocuklar oluyor; bu dijitalleşmede gelecek günleri düşünürsek asıl görev onların olacaktır. Yani çocukları henüz küçük yaşlardan itibaren bu yola yönlendirmeli ve eğitmeliyiz. Daha sonrasında ise öğrenilen bilgiler sayesinde çocukların zihni daha da gelişecek ve anlama kabiliyetleri artacaktır. Mesela elinde tablet olup tüm gününü onunla bir şeyler izleyip oyun oynayan çocuk, o dönemlerini pek de verimli geçiriyor diyemeyiz. Ancak yine çocukça aktiviteler yapıp, yeterli zaman dilimlerinde de bir şeyler öğrenen çocuklar ise inanılmaz bir gelişme sürecine girerler. Yani her iki alandaki çocukları birbiriyle kıyasladığımızda, öğrenme eylemi içerisinde olan çocukların birkaç adım daha önde olduklarını söylemek mümkün. İşte, bu konuda duyarlı olan ebeveynler ise çocuklarının bir şeyler öğrenebilmesi için farklı arayış içine girerler. Bu arayış, öncelikle çocukların nasıl bir alana yönlendirileceği yönündedir. Eğer bize soracak olursanız, siz değerli ebeveynlerimize kesinlikle “yazılım ve kodlama” alanını tavsiye ederiz. Çünkü bu alanlar, çocukların geleceğe dair yönlendirilebileceği en iyi seçenekler arasındadır diyebiliriz. Dünyamızın gün geçtikçe dijitalleştiğini henüz az önce belirtmiştik. Ve emin olmanızı isteriz ki, gelecek yılları düşündüğümüzde bunun değer ve önemi de şimdiye göre çok daha fazla olacaktır. Peki sizin çocuğunuz bundan neden nasiplenmesin, öyle değil mi?

Öncelikle Bazı Endişeleri Ortadan Kaldırmanız Gerekir

Siz, bir ebeveyn olarak çocuğunuza hayatın her alanında güvenmelisiniz. Yani sizin güven ve desteğiniz olmadan, o çocukların bir şeyler yapmaları ne yazık ki çok zor olacaktır. Ve ebeveyn desteğini yeterli seviyede alamayan çocuklar ise ilerde bunun eksikliğini ziyadesiyle hissederler. Ayrıca sırf ebeveynleri destek verip güvenmediği için nice çocuklar, yeteneklerini hayatlarına yansıtamadan yaşamak zorunda kaldılar. Biz de isteriz ki; sizin değerli çocuğunuz asla o kategoriye dahil olmasın. Yani kendi becerilerini değerlendirebilip, gelecek hayatlarında da o yetenek üzerinden bir kazanım elde edebilsinler. Ve unutmayın ki siz çocuğunuza bu konularda destek çıktığınız sürece, o da bunu en iyi şekilde başaracaktır. Peki, çocuğunuza hangi alanda bir kazanım sağlayabilirsiniz?

Çocuğuma Hangi Alanlarda Kazanımlar Sağlayabilirim?

Elbette ki çocukların gelişebileceği pek çok alan mevcut. Bu alanlar arasında en cazibi ise hiç şüphesiz ki yazılım ve kodlamadır. Yaşları 5 ile 7 aralığında olan çocuklar, bu dönemlerinde yazılım ve kodlama ile tanışırlarsa, gelişim süreçleri de gelecek günlerde çok iyi seviyelere ulaşacaktır. Tabii bu süreçte, iyi bir yazılım kursu ile anlaşmanız gerekmektedir. Çünkü o kurstaki yetkili kişilerin sahip olduğu bilgi ve beceri seviyesinden çok önemlidir. Ve elbette ki tüm bunları çocuklara aktarabilmek de ayrı bir önem taşır. Bizimle iletişime geçtiğinizde, çocuğunuzun yazılım ve kodlama dünyasına atılması konusunda iyi bir başarı oranı yakalayabilirsiniz. Biz, alanında çok deneyimli olan kurs hocalarımızla birlikte hizmet vermekteyiz. Elbette ki sizlerin de bizim bu becerilerimizden en iyi şekilde faydalanmasını isteriz. Çocuğunun peşinden gitmek ve onları gelecekte iyi bir yazılımcı yapmak isteyen tüm ebeveynleri, bizimle iletişime geçmeye davet ediyoruz.

<h4 class="item-title">ajansay</h4>

ajansay

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı Erişim

Konum